Delfzijl – Tot en met 7 april is in het MuzeeAquarium de tentoonstelling ‘Aanlopen in de haven van Delfzijl, verleiding en vertier, 1870-1970’ te bezichtigen. In aansluiting hierop wordt op zaterdag 5 april een speciale stadswandeling georganiseerd langs historische horecagelegenheden van Delfzijl, zowel verdwenen als nog bestaande. De middag start om 13:30 uur met koffie/thee in het MuzeeAquarium, gevolgd door een rondleiding door de tentoonstelling en de stadswandeling. Rond 16:30 wordt de dag afgesloten met een hapje en drankje in het museum.
Op dinsdag 16 april geeft Henk Jan Dodde, auteur van het recent verschenen boek ‘Eindstrijd Delfzijl’, een lezing in het MuzeeAquarium. Speciaal hiervoor is een kleine expositie ingericht met objecten en foto’s uit het boek.
Aanmelding voor beide activiteiten is verplicht vanwege het beperkte aantal plaatsen. Inschrijven kan via info@muzeeaquarium.nl en is pas definitief na ontvangst van een bevestiging.
Nieuwe expositie en oproep voor objecten en verhalen
Vanaf 3 mei opent het MuzeeAquarium de tentoonstelling ‘Bevrijding en wederopbouw van Delfzijl en Farmsum, 1945-1965’. Hierin is ook aandacht voor de Joodse inwoners van Delfzijl in die periode. Het museum is op zoek naar objecten, foto’s en verhalen over de bevrijding en wederopbouw, zoals herdenkingsobjecten (bijvoorbeeld een bevrijdingsrok) en foto’s van de uitbreiding van Delfzijl, het herstel van oorlogsschade, de Bescherming Bevolking (BB), de beginjaren van de kabelfabriek en de komst van nieuwe inwoners van buiten Groningen. Heeft u iets wat bij deze tentoonstelling zou passen? Mail dan naar info@muzeeaquarium.nl.
Inventarisatiedag op 19 april
Op zaterdag 19 april organiseert het MuzeeAquarium een inventarisatiedag. Tussen 10:00 en 16:30 bent u welkom om objecten uit de oorlogsjaren, de bevrijding en de wederopbouw te laten zien. Joël Stoppels, expert op dit gebied, is aanwezig om achtergrondinformatie te geven. Aanmelden is niet nodig, en er is geen verplichting om objecten daadwerkelijk in bruikleen te geven.
Deze activiteiten maken deel uit van 80 jaar Vrijheid Eemsdelta/Groningen en worden mede mogelijk gemaakt door de gemeente Eemsdelta.