Nederland – De komende dagen is het snikheet in het land. Landelijk komen de maxima ruim boven 30 graden uit. Ook degenen die hopen te profiteren van wat koeler weer aan zee moeten rekening houden met tropische temperaturen. Voor deze extreme hitte geldt al code oranje. Het is dus verstandig om voldoende maatregelen te nemen tegen de hitte.
Voor tropisch weer hoef je de komende tijd geen verre reis naar het buitenland te maken. We hebben te maken met extreme hitte. Vandaag wordt het in het hele land tropisch warm. Zelfs op de Wadden en aan de Zeeuwse kust, waar het normaal wat koeler blijft, wordt het 32-33 graden. Wel is er aan de westkust kans op enige verkoeling wanneer er een zeewind opsteekt. In het zuidoosten wordt het extreem heet en kan het lokaal 39 graden worden. Het is sterk aan te raden om niet al te veel activiteiten te ondernemen en voldoende rust te houden.
Kan het nog heter?
Jazeker! Morgen wordt het nog een paar graden warmer. Donderdag kan het lokaal zelfs 40 graden en zo warm is het in Nederland nog nooit geweest. In het hele land komen de maxima weer ruim boven de 30 graden uit. De kans op verkoeling aan de kust door een zeewind is klein. Niet alleen voor de hitte is het oppassen. Vanwege de sterke zonkracht is het verstandig om je goed in te smeren. De UV-index is 7 en dit betekent dat de onbeschermde huid binnen 10-15 minuten rood kan kleuren.
Avonden nog lang warm
In de avond blijft het nog lang warm. Ook voor wie niet boven de barbecue hangt is het nog heet. Rond zonsondergang (21:45 uur) is het nog 27-32 graden. De nacht naar vrijdag belooft het landelijk een tropennacht te worden met minima van ruim boven 20 graden.
Iets minder hete lucht
Na een plakkerige nacht wordt het vrijdag ietsje minder heet, maar voor het gevoel blijft het bloedheet. In bijna het hele land komen de maxima opnieuw ruim boven 30 graden uit. Bij een zuchtje wind van zee wordt het aan de Zeeuwse kust 29 graden. In Noord-Brabant, Gelderland en Limburg wordt het 37-38 graden.
Wanneer verdwijnt de tropische warmte?
Na vrijdag is het nog vrij onzeker hoe warm het precies wordt. Waarschijnlijk wordt het vanaf zaterdag enkele graden koeler, maar met maxima van 24-32 graden blijft het nog heel warm voor de tijd van het jaar. Normaal is het eind juli 22-24 graden. De kans op een bui neemt daarbij toe. Volgende week lijken de maxima uit te komen tussen 25 en 30 graden en blijft het zomers.