Appingedam – Control Seal in Appingedam maakt een doorstart na te zijn overgenomen door een Zwitserse investeerdersgroep. Van de honderd medewerkers behouden zestig hun baan.
Control Seal staat bekend om zijn expertise in het vervaardigen van hoogwaardige afsluitkleppen, die van essentieel belang zijn voor de olie- en gasindustrie. In april van dit jaar werd het bedrijf echter geconfronteerd met een faillissement, voortkomend uit een samenspel van omstandigheden.
Het bedrijf kampte met bevoorradingsproblemen die werden verergerd door de wereldwijde pandemie, die de levering van essentiële onderdelen bemoeilijkte. Daarnaast zorgden onvoorziene gebeurtenissen zoals de beruchte blokkade van het Suezkanaal in maart 2021 en de aanhoudende stijging van grondstofprijzen voor extra druk op de financiële middelen van het bedrijf. Dit leidde tot een alarmerend tekort aan liquide middelen, waardoor Control Seal niet langer in staat was om de benodigde componenten aan te schaffen om de bedrijfsvoering te handhaven.
De nieuwe eigenaar zal het bedrijf voortzetten onder de naam Control Seal International en heeft plannen om het verder uit te bouwen. Het huidige management blijft betrokken bij het bedrijf.